DÁREK K OBJEDNÁVCE - KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 3500,-Kč OD NÁS ZÍSKÁTE RESPIRÁTOR KN95 ZDARMA!

Péče o dřevěný zahradní nábytek

osetreni_dreva

Ošetřování zahradního nábytku

Zahradní nábytek udržujte v čistotě 

Pravidelně čistěte Váš nábytek jemným mýdlovým čističem nebo speciálními čistícími prostředky na zahradní nábytek. Pokud nábytek delší dobu nepoužíváte (např. v zimním období), očistěte ho, nechte důkladně oschnout, uložte v krytých nevytápěných prostorách a přikryjte plachtou

 

Olejování dřevěného nábytku

Pro uchování barvy nábytku a jeho ochranu je nezbytné dřevo pravidelně ošetřovat teakovým olejem, který je určen na ošetřování dřevěného zahradního nábytku. Olejování zabraňuje úplnému nežádoucímu vyschnutí dřeva. Četnost opakování nátěrů teakovým olejem závisí na místě, intenzitě a způsobu používání nábytku. Obecně platí, že nátěr nábytku teakovým olejem je třeba aplikovat ve chvíli, kdy povrch nábytku zmatní a dešťová voda přestane zůstávat na povrchu nábytku jako kapky a začne se vpíjet do dřeva. Nábytek olejujeme zásadně vyčištěný!

 

Péče o kování

Použité nábytkové kování nevyžaduje zvláštní údržbu. Při montáži nábytku dbejte na dotažení všech spojů a pravidelně kontrolujte jejich dotažení na začátku sezóny i průběžně během roku. Zvýšená vůle ve spojích způsobuje nadměrné namáhání některých dílů a může končit až poškozením nábytku!

 

Upozornění: Prodávající žádným způsobem neodpovídá za případné vady nábytku vzniklé

v souvislosti s nedodržováním tohoto návodu k údržbě.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více