NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Péče o dřevěný zahradní nábytek

osetreni_dreva

NÁVOD K ÚDRŽBĚ ZAHRADNÍHO NÁBYTKU:

Sestavení

Nábytek je dodáván v rozebraném stavu zabalen do kartónových krabic. Součástí dodávky je potřebný spojovací materiál, kování, imbusový nebo stranový klíč a jednoduchý montážní návod. Polohovatelná křesla jsou dodávána již smontována ve složeném stavu.

Při montáži nábytku postupujte dle obrazového návodu k sestavení a dbejte na dotažení všech spojů.

Používání

Nábytek je konstruován tak, aby při správné péči a způsobu používání odolával běžným venkovním podmínkám v našem klimatickém pásmu.

Nábytek neumisťujte do příliš suchého prostředí a chraňte jej před trvalým stykem s vodou a nadměrnou vlhkostí. Při výrazné změně vlhkosti dřeva dochází k vysychání, nebo naopak nadměrné hydrataci dřeva. V důsledku toho může docházet k tvarovým změnám a dále k poškození popraskáním, kroucením popřípadě porušení povrchové úpravy a barevným změnám dřeva. (Pro informaci uvádíme, že nábytek umístěný ve venkovním prostředí v našem podnebním pásu si zachovává váženou vlhkost dřeva 17 +/-2%).

Poškození vzniklé extrémními změnami vlhkosti nemůže být předmětem reklamace.

Dále je nábytek konstruován tak, aby byl bezpečný při běžném způsobu používání, pro který byl navržen a vyroben. Jakékoli jiné než obvyklé použití tj. především opírání se o sklápěcí křesílka, stání na stole, přemisťování obsazeného lehátka apod. být příčinou nebezpečí vážného zranění.

Nábytek udržujte v čistotě

Pravidelně čistěte Váš nábytek vlažným mýdlovým roztokem nebo čistícími prostředky speciálně určenými na dřevěný zahradní nábytek.

Nábytek pravidelně ošetřujte

Pro uchování původní barvy a fyzikálních vlastností dřeva nábytku je nezbytné dřevo pravidelně ošetřovat speciálními čistícími a ošetřujícími přípravky, které jsou k tomu účelu určeny. Změnám vlastností dřeva lze předcházet i ošetřením pomocí teakového oleje, který je určen na ošetřování dřevěného zahradního nábytku. Před ošetřením teakovým olejem je třeba nábytek řádně vyčistit (viz bod výše) a nechat oschnout. Olej roztírejte až do úplného nasycení, kdy dřevo již dále olej nevsakuje. Pak přebytečný olej setřete hadrem, aby nedošlo k znečištění oděvu a lepkavému povrchu. Četnost opakování nátěrů závisí na umístění a intenzitě způsobu používání nábytku. Doporučujeme ošetření minimálně 2-3x během sezóny nebo vícekrát, dle konkrétního způsobu umístění, používání, atd. Obecně platí, že nátěr nábytku speciálním ošetřujícím prostředkem nebo teakovým olejem je třeba aplikovat pravidelně, a to dříve než dojde k porušení ochranné vrstvy. První nátěr doručujeme provést ještě před prvním použitím nábytku.

Údržba kování

Použité nábytkové kování nevyžaduje zvláštní údržbu. Pravidelně kontrolujte dotažení všech spojů, vždy na začátku sezóny a pak průběžně během roku. Je důležité vědět, že zvýšená vůle ve spojích způsobuje nadměrné namáhání některých dílů a může vést až k poškození nábytku!

Skladování

Nábytek nadměrně nevystavujte povětrnostním vlivům, zvláště pokud jej nepoužíváte. Pokud nábytek delší dobu nepoužíváte (např. v zimním období), očistěte jej, nechte důkladně oschnout a natřete teakovým olejem. Nábytek skladujte v krytých nevytápěných prostorách s relativní vlhkostí vzduchu odpovídající venkovnímu prostředí, tzn. cca. 80% při 5oC. Nábytek nikdy neskladujte v příliš suchých vytápěných místnostech, může tak dojít k jeho poškození v souvislosti s výše zmíněným vysycháním dřeva! Skladováním v doporučených podmínkách zajistíte optimální váženou vlhkost dřeva nábytku 17 +/-2%.

 

Upozornění: Prodejce neodpovídá za případné vady nábytku vzniklé v důsledku nedodržování tohoto návodu k použití a údržbě.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení