NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Zahradní kovový nábytek a jak o něj pečovat

Kov je skvělou variantou při výběru materiálu zahradního nábytku, který bude zdobit vaši zahradu. Kovový zahradní nábytek se vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním podmínkám, stabilitou, nízkou hmotností a snadnou údržbou. Je vyhledávaný také kvůli svému modernímu vzhledu.

Můžete si vybrat sestavy kovového zahradního nábytku a v případě potřeby set vhodně doplnit nebo poskládat dle vlastních potřeb. Zakoupit můžete jednotlivě kovové zahradní židle, křesla i lavice, zahradní lehátka, houpačky i zahradní stoly a stolky. Výhodou je snadné udržování nábytku v čistotě. Jak vybrat nábytek do zahrady? Měl by zapadnout do estetického vkusu, splynout se zahradou i domem a vytvořit pohodlný prostor pro trávení volného času.

Proč právě kovový zahradní nábytek

Kov je velmi praktický materiál. Je téměř bezúdržbový, velmi odolný a ve srovnání s dřevěným masivem i finančně dostupnější. Výhodná je zejména koupě celých sestav kovového nábytku. Velikost sestavy můžete přizpůsobit počtu osob i velikosti prostoru na balkoně, terase či pod pergolou. Správně vybraný zahradní nábytek vám zajistí pohodový čas strávený venku. Díky kovové konstrukci je odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, dešti, sněhu i slunečnímu záření, velmi robustní, dokonale stabilní, nezmění tvar ani barvu a také nekoroduje.

Výběr kovového nábytku pro vaši zahradu

Kovový nábytek se vyznačuje vysokou trvanlivostí a pevností konstrukce. Rámy jsou chráněny speciálním práškovým nátěrem odolným vůči korozi. Typickými kovy jsou železo, ušlechtilá ocel a hliník. Pokud má kovový nábytek hliníkovou konstrukci, je lehký a můžete jej snadno přenášet. Nábytek si můžete pořídit v provedení pouze kovovém, ale i v kombinaci kovu s jiným materiálem, například s látkou, dřevem, sklem či umělým ratanem. Pohodlné polstry, které nábytku dodají unikátní šmrnc a komfort. Pokud chcete jít s dobou, moderní antracitová barva je zcela nadčasová.

Jak pečovat o kovový zahradní nábytek

Nejdůležitější je ochránit kov před korozí a rzí, proto je třeba pravidelně kontrolovat stav povrchové vrstvy nábytku. Ve srovnání s dřevěným nábytkem je poměrně snadný na údržbu. Hliníkový zahradní nábytek s práškovým nástřikem v podstatě nepotřebuje žádnou péči. Nečistoty snadno odstraníte teplou mýdlovou vodou a hadříkem či kartáčem. U nábytku z ušlechtilé oceli byste měli mastnotu, otisky prstů či sůl odstranit co nejdříve, aby zažraná špína nestala neodstranitelnou.

Jak pečovat o kovový zahradní nábytek

Povrchovou korozi odstraňte co nejdříve, aby se nezměnila v trvalou. Pro ochranu před korozí a rzí škrábance zalakujete korekční tužkou, ošetřete speciálním sprejem proti korozi nebo použijte odrezovač. Na nábytek z ušlechtilé oceli použijte speciální čistič na ušlechtilou ocel. U nábytku z eloxovaného hliníku se mohou se na povrchu projevit bílé skvrny, které nemají na funkčnost vliv.

Jak skladovat kovový zahradní nábytek

Zahradní nábytek z kovu může venku zůstat v podstatě po celý rok. Abyste však prodloužili jeho životnost, je lepší jej uskladnit do suchého prostoru, kde bude chráněn před mrazem a slunečním zářením. Vyhnout byste se měli také působení příliš horkému vzduchu z topení.

Kompletní nabídku kovového zahradního nábytku najdete na našem eshopu zahradni-dreveny-nabytek.cz

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více