NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Novinky

Veletrhy a výstavy 2022

Kde nás letos najdete na veletrhu ? Představíme se v Praze a Brně.

Opět se můžete těšit na veletržní slevy a novinky pro rok 2022.

Více informací níže :

 

FOR GARDEN

MOBITEX
21.-23.4. 2022

Veletrh nábytku a interiérového designu

rádi bychom Vás tímto pozvali na naši expozici na veletrhu Mobitex. Níže uvedený promo kód Vám umožní vstup na veletrh zdarma. Stačí se registrovat dle návodu níže.

Promo kód:

YEA2JMR14R (hromadný kód)

Postup registrace firemní pozvánky:
- jděte na stránky www.bvv.cz/mobitex
- klikněte na banner "VSTUPENKY A REGISTRACE"
- vyberte veletrh podle pozvánky
- vyplňte zobrazený formulář a odešlete

MOBITEX visual

 

Péče o dřevěný zahradní nábytek

osetreni_dreva

NÁVOD K ÚDRŽBĚ ZAHRADNÍHO NÁBYTKU:

Sestavení

Nábytek je dodáván v rozebraném stavu zabalen do kartónových krabic. Součástí dodávky je potřebný spojovací materiál, kování, imbusový nebo stranový klíč a jednoduchý montážní návod. Polohovatelná křesla jsou dodávána již smontována ve složeném stavu.

Při montáži nábytku postupujte dle obrazového návodu k sestavení a dbejte na dotažení všech spojů.

Používání

Nábytek je konstruován tak, aby při správné péči a způsobu používání odolával běžným venkovním podmínkám v našem klimatickém pásmu.

Nábytek neumisťujte do příliš suchého prostředí a chraňte jej před trvalým stykem s vodou a nadměrnou vlhkostí. Při výrazné změně vlhkosti dřeva dochází k vysychání, nebo naopak nadměrné hydrataci dřeva. V důsledku toho může docházet k tvarovým změnám a dále k poškození popraskáním, kroucením popřípadě porušení povrchové úpravy a barevným změnám dřeva. (Pro informaci uvádíme, že nábytek umístěný ve venkovním prostředí v našem podnebním pásu si zachovává váženou vlhkost dřeva 17 +/-2%).

Poškození vzniklé extrémními změnami vlhkosti nemůže být předmětem reklamace.

Dále je nábytek konstruován tak, aby byl bezpečný při běžném způsobu používání, pro který byl navržen a vyroben. Jakékoli jiné než obvyklé použití tj. především opírání se o sklápěcí křesílka, stání na stole, přemisťování obsazeného lehátka apod. být příčinou nebezpečí vážného zranění.

Nábytek udržujte v čistotě

Pravidelně čistěte Váš nábytek vlažným mýdlovým roztokem nebo čistícími prostředky speciálně určenými na dřevěný zahradní nábytek.

Nábytek pravidelně ošetřujte

Pro uchování původní barvy a fyzikálních vlastností dřeva nábytku je nezbytné dřevo pravidelně ošetřovat speciálními čistícími a ošetřujícími přípravky, které jsou k tomu účelu určeny. Změnám vlastností dřeva lze předcházet i ošetřením pomocí teakového oleje, který je určen na ošetřování dřevěného zahradního nábytku. Před ošetřením teakovým olejem je třeba nábytek řádně vyčistit (viz bod výše) a nechat oschnout. Olej roztírejte až do úplného nasycení, kdy dřevo již dále olej nevsakuje. Pak přebytečný olej setřete hadrem, aby nedošlo k znečištění oděvu a lepkavému povrchu. Četnost opakování nátěrů závisí na umístění a intenzitě způsobu používání nábytku. Doporučujeme ošetření minimálně 2-3x během sezóny nebo vícekrát, dle konkrétního způsobu umístění, používání, atd. Obecně platí, že nátěr nábytku speciálním ošetřujícím prostředkem nebo teakovým olejem je třeba aplikovat pravidelně, a to dříve než dojde k porušení ochranné vrstvy. První nátěr doručujeme provést ještě před prvním použitím nábytku.

Údržba kování

Použité nábytkové kování nevyžaduje zvláštní údržbu. Pravidelně kontrolujte dotažení všech spojů, vždy na začátku sezóny a pak průběžně během roku. Je důležité vědět, že zvýšená vůle ve spojích způsobuje nadměrné namáhání některých dílů a může vést až k poškození nábytku!

Skladování

Nábytek nadměrně nevystavujte povětrnostním vlivům, zvláště pokud jej nepoužíváte. Pokud nábytek delší dobu nepoužíváte (např. v zimním období), očistěte jej, nechte důkladně oschnout a natřete teakovým olejem. Nábytek skladujte v krytých nevytápěných prostorách s relativní vlhkostí vzduchu odpovídající venkovnímu prostředí, tzn. cca. 80% při 5oC. Nábytek nikdy neskladujte v příliš suchých vytápěných místnostech, může tak dojít k jeho poškození v souvislosti s výše zmíněným vysycháním dřeva! Skladováním v doporučených podmínkách zajistíte optimální váženou vlhkost dřeva nábytku 17 +/-2%.

 

Upozornění: Prodejce neodpovídá za případné vady nábytku vzniklé v důsledku nedodržování tohoto návodu k použití a údržbě.

Nábytek z umělého ratanu

umely_ratan_hlavicka

Zahradní nábytek UMĚLÝ RATAN

 
Nábytek z umělého ratanu patří mezi nejnovější módní trendy v oblasti zahradního nábytku.Umělý ratan je obvykle vyroben s polyetylénu. Polyetylén je typ lehkého a zároveň pružného plastu. Umělý ratan je navržen tak aby se podobal přírodnímu ratanu, proutí nebo bambusu.Zahradní nábytek z umělého ratanu se většinou vyrábí vyplétáním umělého ratanu nebo obtáčením kolem hliníkového rámu či ocelového rámu. My nabízíme kvalitnější a lehčí hliníkový rám.

Umělý ratan je mnohem odolnější než přírodní ratan a to i přes velké podobnosti. Je mnohem pružnější a je málo pravděpodobné, že se zničí. Je také houževnatější a odolává nástrahám počasí hodně let bez hniloby nebo jiných poškození. Když je přímému slunci vystaven přírodní ratan, tak velmi trpí. Takže zahradní nábytek, který je vyroben z umělého ratanu lépe odolává vlivům počasí. Neplesní, nerezaví, neloupe se, nepraská a nemění barvu. Taktéž je odolný i proti UV záření. Díky těmto vlastnostem se stal umělý ratan velmi populární.

Nábytek z umělého ratanu nemusíte na zimu nikam stěhovat. Během studených měsíců ho jen stačí přikrýt plachtou a pokud by náhodou zmokne tak ho stačí jen jednoduše otřít suchou utěrkou dokud nebude suchý.

Také je nábytek z umělého ratanu velmi lehký a můžete ho jednoduše přesouvat z jednoho místa na druhé. Je pevný, netoxický a recyklovatelný.

Je třeba si uvědomit, že zahradní nábytek musíme brát jako dlouhodobější investici. Oproti přírodnímu ratanu je o něco dražší. Ale z dlouhodobého hlediska se vám tyto náklady mnohonásobně vrátí protože zahradní nábytek z umělého ratanu vydrží déle než nábytek z přírodního ratanu.

Zahradní nábytek z umělého nábytku se hodí kromě exteriéru také i do interiéru.
Zahradní nábytek z eukalyptového dřeva

eukalyptus

Zahradní nábytek eukalyptus

Eukalyptus je dřevina, která pochází z Austrálie ale roste a těží se i v Jižní Americe . Patří do ní okolo 700 tropických subtropických stromů, které dosahují výšky až 90 metrů a tím se řadí mezi největší stromyna Zemi. Eukalyptus se také i jako ostatní dřeviny rozšířil rychle do Evropy, kde se vysazuje i například pro výrobu papíru. Stromy se pro jejich rychlý růst a velké potřebě vody vysazují do močálovitá oblastí, které vysušují a tím brání šíření komárů. Eukalyptus je také velmi známí i na svůj příznivý vliv na dýchací ústrojí.

Zahradní nábytek z eukalyptu má vysokou hustotu a je velmi tvrdý a pokud se o něj budete starat, tak vám vydrží velmi dlouho. O nábytek se třeba i starat, protože péči, kterou věnuje výrobce ve výrobním závodě nesmí skončit po expedici nábytku k zákazníkovi. Nábytek z exotických dřevin překoná na cestě k zákazníkovi více klimatických pásem z odlišným podnebím. Přesto, že je nábytek vyroben tak aby byl vhodný pro používání vstředoevropských podmínkách je třeba aby se to dřevo v našich podmínkách aklimatizovala. Zároveň, je třeba aby se o nábytek staralo a dělala se pravidelná údržba.

Návod na údržbu naleznete zde: Ošetřování zahradního nábytku

Kvalitní zahradní nábytek z akácie

akacie

Zahradní dřevěný nábytek z akácie

Akácie je tvrdé trvanlivé dřevo, které roste z rychle rostoucích stromů. Akácie pochází ztropických lesů Jižní Ameriky a východní Asie, kde se dále rozšířilo i na ostatní kontinenty.Toto dřevo je má velmi velkou odolnost proti stárnutí a také proti biologické degradaci. V USA se akácie v minulosti používala i při výrobě lodí. Sloužila na vyřezávání dřevěnýchspojovacích materiálů. Díky své trvanlivosti, tuhosti, síle a tvrdosti se stala velmi rychleoblíbeným dřevem.

Díky svým perfektním vlastnostem se akácie dostala velmi rychle i do Evropy, kde ji využívali zejména na výrobu nábytku, ale i k výrobě náprav k spřežením, čepů, klínů a také sevyužívala také jako palivo.

Akácie je známá svou jemnou plamennou texturou a její olivově hnědými šedohnědýodstíny s tmavšími pruhy, které dávají nábytku překrásný teplý vzhled.
Zahradní nábytek z teaku

teak

Zahradní nábytek TEAKZahradní nábytek, který je vyroben z teakového dřeva získal po celém světě velkou popularitu a stal se světovým trendům. Teak se stal oblíbený hlavně svými vlastnostmi, kterými jsou tvrdost, odolnost proti škůdcům a parazitům, tvarová stálost a hlavně dlouhá životnost. Za všechny tyto vlastnosti může velký obsah přírodních olejů, které dělají nábytek z taekového dřeva výjimečným.

Teakový zahradní nábytek je velmi odolný kromě deště a slunečního záření i proti sněhu.Patří mezi materiál, který je nejméně náročný na údržbu. Typickou barvou teakového dřeva je medově zlatá až hnědá. Abychom na nábytku uchovali teplé barvy je nutné jej ošetřit minimálně 2x ročně. Více informací o ošetřování naleznete zde.

TEAK NATURAL - patří mezi velmi oblíbené. Je bez povrchové úpravy, díky čemuž vynikne jeho přirozená kresba dřeva.

TEAK OIL - Je to zahradní teakový nábytek s povrchovou úpravou. Je ošetřen leštěním a dvojnásobným lakováním teakovým olejem s UV filtrem. Díky této úpravě se nevyskytnou skvrny, prodlouží se životnost a nábytek je velmi příjemný na dotek.

O teakovém dřevu

Pro své neobyčejné vlastnosti, patří teakové dřevo mezi nejcennější dřeviny na světě. Díky vysokému obsahu přírodních olejů je teakové dřevo velmi odolné proti škůdcům a parazitům, tvarově stálé a má dlouhou životnost. Taktéž je odolné i proti povětrnostním vlivům a nevadí mu ani sluneční záření, déšť ba dokonce ani sníh. Vedle výrobě nábytku do exteriéru a interiéru se využívá i na stavbu konstrukcí domů a také výrobu lodí. Díky vysoké odolnosti proti vysokému zatížení je vhodné i pro vybavení veřejných prostor.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více