NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Novinky

Jak vybrat zahradní židli a křeslo

Jak vybrat zahradní židli a křeslo

Zahradní židle a křesla jsou nepostradatelnou součástí každé zahrady. Pokud si potrpíte na design a přírodní materiály, sáhněte po dřevěné zahradní židli. Pro snadnou manipulaci i údržbu můžete zvolit ratanové židle a křesla. Kovové a hliníkové židle zase oceníte především pro jejich stabilitu a pevnost.

Využití, hmotnost i skladnost

Pro přesouvání či převoz během cestování bude pro vás důležitá skladnost a nízká hmotnost. Umělý ratan je lehký a snadno se udržuje. Židle i křesla mohou být skládací, polohovací i stohovatelné. Pro posezení u domu mohou být stabilnější, těžší a bytelnější. Zvolit můžete židle z teaku, eukalyptu i akácie. Pokud dáte přednost větší odolnosti a povětrnostním vlivům poslouží vám lépe kovové židle.

Vyberte vhodné rozměry

Výška většiny židlí se pohybuje kolem 80 cm. Důležitý je především opěrák, který poskytuje dostatečnou oporu pro záda. Při výběru zahradní židle vycházejte z výšky stolu a výšku židlí porovnejte s těmi, které již máte doma. Musí se vám sedět pohodlně. Křesla jsou tradičně nižší, ale i širší a zaměřená na maximální komfort. Šířka se pohybuje od 50 cm přes 70 a více cm.

Nosnost židlí a křesel

Při výběru myslete na to, že některé vaše návštěvy mohou vážit mnohem více než vy a členové vaší rodiny. Nosnost do 100 kg pak nemusí stačit. S kvalitnějším materiálem nosnost židlí a křesel roste a může dosahovat v případě kovu nebo exotického dřeva i několik stovek kg.

Kvalita zpracování

Pokud chcete, aby vám zahradní nábytek dlouho vydržel, sledujte i kvalitu zpracování. Naše dřevěné a kovové varianty mají perfektní zpracování a stejnoměrná vrstva laku zaručuje, že vám bude zahradní nábytek dlouho dobře sloužit. Pokud jsou na židli nebo křesle sváry, jsou zabroušené. Každý materiál vyžaduje trochu jinou péči. Pravidelně kontrolujte, zda jsou šrouby a vruty stále utaženy, mají zapuštěné hlavy a neprotáčejí se. Skladování židlí mimo sezónu by mělo být především v suchu.

Konstrukce a její odolnost

Pokud budou vaše židle i křesla často vystavena dešti a větru, volte co nejodolnější materiály, jako jsou exotické dřeviny, kov či umělý ratan. Pokud budou mimo sezónu židle a křesla odpočívat v garáži nebo zahradním domku, je třeba myslet i na to, že tam budou uskladněny i další věci. Řešením jsou skládací nebo stohovatelné židle, křesla či lavice a speciální ochranný obal.

Zahradní lavička do odpočinkové zóny

Zahradní lavička pro relaxaci

Ani malá zahrada by neměla postrádat zahradní lavičku, kde se můžete kochat zelení a oddávat relaxaci. Jde o základní designový a funkční doplněk každé zahrady. Pokud hledáte pro zahradní lavičku to nejlepší místo, přinášíme vám pár rad na její vhodné umístění.

Lavička na zahradě má být dostupná

Zvažte, kde zahradní lavičku nejvíce využijete. Pro příjemné posezení ji dejte na dostupné místo. Třeba poblíž záhonků pro odpočinek během práce, ale i tam, kde na zahradě relaxujete. Vhodné místo je i vedle zahradního jezírka, fontány, pítka pro ptáčky či potůčku, kde si můžete vychutnávat šumění vody a krásu vodní hladiny plnými doušky. Lavička se bude vyjímat u brány do zahrady, kde bude zvát k posezení sousedy, anebo vedle domu jako vaše letní útočiště. Své místo najde na terase, v zahradním altánu či pod pergolou. Přemýšlejte o příjemném výhledu, který vám lavička poskytne.

Lavička má plnit svůj účel

Chcete lavičku pro povídání se sousedy, pro osobní rozjímání, vize a snění, pro čtení s šálkem bylinkového čaje nebo odpočinek od práce na zahradě? Pokud najdete hlavní účel, ke kterému bude vaše lavička sloužit, najdete pro ni to nejlepší místo na zahradě. Budete k ní chtít chodit s horkým čajem přes celou zahradu, kamenné schůdky nebo můstek zahradního jezírka? Pokud ano, tak vám právě vzdálená a skrytá lavička na druhé straně zahrady poskytne vytoužené soukromí a intimitu.

Lavička má být pohodlná

Můžete si vybrat dřevěnou i kovovou lavičku, nebo lavičku z umělého ratanu. Pro vyšší komfort mohou být vaše křeslo či lavička i polohovací nebo stohovatelné. Pro příjemné posezení zajistěte pevný podklad. Pokud máte za sebou volný prostor, podvědomě budete cítit ohrožení a neuvolníte se. Posezení má být zezadu chráněno zídkou, clonou, stromy, keři či vysokými trvalkami.

Lavička má být součástí okolí

Lavička by svým designem měla odpovídat stylu zahrady a dotvářet její atmosféru. S její pomocí můžete vykouzlit příjemná relaxační zákoutí a oázy klidu. Měla by být obklopena zelení, květinami, keři a stromy. Abyste si lavičku užili i v parném létě, postavte ji do polostínu. Stín zajistí vzrostlé stromy, markýza, slunečník, střecha pergoly či altánku. Záleží na fantazii, vkusu a preferencích.

Praktičnost s pohodlím a designem ruku v ruce

Na některých místech bude lavička více zatěžována. Pokud ji nebude chránit zahradní altán nebo pergola, bude ji ohrožovat déšť i vítr. V závislosti na okolní zeleni bude muset odolávat pylu z květů a padajícímu listí. Lavička by proto měla být na těchto místech více odolná. V tomto případě můžete také vsadit na lehčí lavičky, které není problém při nepříznivém počasí sklidit. Na větší zahradu dejte laviček více. Každá z nich může plnit jiný účel. Vytvoříte si krásné rituály, které budete milovat.

Jaký vybrat stůl na zahradu

Zahradní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů zahradního nábytku při venkovním posezení na balkoně, terase i zahradě. Co je třeba vzít v úvahu, pokud jde o rozměry, tvar nebo materiál?

Materiál stolu

Zahradní nábytek a zahradní stoly se vyrábí z různých materiálů, které se liší vzhledem, vlastnostmi, odolností vůči povětrnostním vlivům či UV záření a určují jeho životnost. Každý materiál také vyžaduje různou péči a údržbu. Zvažte, zda budeme mít čas na impregnaci dřevěného nábytku nebo si vyberete kovový stůl či z umělého ratanu, který je snadný na údržbu.

Dřevěný zahradní stůl

Dřevěný zahradní nábytek je nejpopulárnější, univerzální a nadčasový. Dřevěný stůl vypadá velmi elegantně, efektně a zapadá do okolní přírody. Stoly z exotických druhů dřeva, jako je teak, akácie a eukalyptus vynikají odolností vůči nepříznivým vlivům počasí i biologickým faktorům. Pravidelnou impregnací a ošetřením si zachovává atraktivní vzhled a odolnost vůči nepříznivým vlivům počasí.

Ratanový zahradní stůl

Umělý ratan je díky svým unikátním vlastnostem u zahradního nábytku velmi oblíbený. Jedná se o bezúdržbový a odolný materiál s dlouhou životností. Na slunci se nevyšisuje a i po letech vypadá skvěle. Je odolný vůči povětrnostním vlivům. Stůl z umělého ratanu vypadá velmi stylově, je lehký a snadno se přemísťuje. Adaptéry u nohou slouží pro jeho větší stabilitu.

Kovové zahradní stoly

Kovové stoly jsou jedním z nejpevnějších a nejodolnějších řešení. Jejich hladký povrch se snadno čistí a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Kovový zahradní stůl působí moderně a skvěle se hodí na zahrady, terasy a balkóny. Kovový nábytek na zahradu by neměl být umístěn na přímém slunci, protože se snadno zahřívá. Kovové a hliníkové stoly mají vysokou stabilitu, odolnost a pevnost.

Rozměry zahradního stolu

Záleží na velikosti prostoru i počet osob, pro které je zahradní stůl určen. Obdélníkový stůl pro 4 až 6 osob by měl mít alespoň 150 cm na délku a 70 cm na šířku. Pak můžete umístit zahradní židle po dvou na dlouhé strany a po jedné na kratší strany stolu. Kulaté zahradní stoly by měly mít průměr minimálně 100 cm, aby měl každý člověk dostatek prostoru na sezení. Pamatujte i na výšku zahradního stolu. Optimální výška stolu je 70 cm. Nižší deska stolu vyžaduje nižší židle a lavice

Tvar zahradního stolu

Vybrat si můžete čtvercové, kulaté, oválné či obdélníkové stoly. Kulaté zahradní stoly vypadají velmi stylově a luxusně. Usadíte kolem nich více hostů, ale nelze je umístit ke zdi na terase nebo balkóně. Tam můžete využít i konferenční nebo skládací stolek. Zahradní nábytek se čtvercovou, oválnou nebo obdélníkovou deskou se hodí na rodinná setkání a venkovní akce. V tomto případě se také vyplatí uvažovat o rozkládacím stole. Oválné či kulaté desky stolu jsou bezpečnější pro malé děti.

Zahradní slunečník pro vaši zahradu

Vybíráte si slunečník? Nezapomínejte na důležité faktory

Při výběru nového slunečníku je třeba myslet na několik zásadních parametrů, správně ho instalovat a také o něj správně pečovat. Jen tak vám slunečník neuletí a nepoškodí se. Dejte přednost kvalitě.

V horkých letních dnech nám slunečník svým stínem poskytne ochranu před ostrými slunečními paprsky a nabízí nám skutečnou úlevu. Skvěle poslouží na zahradě, na terase i na balkoně. Přemístit ho můžete nad dětské pískoviště, bazén, jídelní stůl či posezení na zahradě i k oblíbenému křeslu.

Konstrukce slunečníku je základ

Než si slunečník pořídíte, je třeba si promyslet, jak ho chcete používat. Zásadní je jeho stabilita a u slunečníků větších rozměrů to platí dvojnásob. Kvalitní konstrukce by proto měla být z kovu nebo dřeva. U levnějších variant se můžete setkat s kloubem pro naklánění z plastu, který dlouho nevydrží. Stabilní musí být i podstavec či stojan. Konstrukce z ocelových trubek má být ošetřena proti rzi.

Podstavec nebo stojan

Dobré ukotvení slunečníku je zásadní. Kvalitní stojan může být kovový či ocelový, kde je velká plocha kovu velmi trvanlivá a estetická. Je třeba ji zatížit betonovými nebo kamennými dlaždicemi či kameny. K zatížení křížové základny slunečníku je vhodné dokoupit 4 závaží. V dnešní sobě jsou však stabilní, kvalitní a dobře využitelné i plastové základny. Plní se vodou nebo pískem a liší se kvalitou zpracování. Stojan může být i betonový, ale ten se pak obtížně přemísťuje. Podstavce z kamene vypadají luxusně a vydrží téměř neomezeně. Manipulace při přesunu slunečníku je však obtížnější.

Kvalitní potah

Aby slunečník dobře stínil, hezky vypadal a odolal i dešti, na potahy se používají tkaniny z polyesteru s bavlnou, laminované tkaniny nebo impregnované textilie, které odolávají dešti. Pevná kombinace textilie a lamina zase zajistí stálý tvar. Nejčastěji jde o bavlnu a polyester. Pestrobarevná provedení vyniknou na menších slunečnících, nejpřirozenější je však barva potahu ladící s okolním prostředím.

Tvar slunečníku

Slunečníky bývají kruhové, velmi atraktivní jsou čtvercové či obdélníkové, které lépe sedí na balkony a terasy. Liší se i postavení nosné tyče s ohledem na stínicí střechu. Tyč je ve středu nebo z boku, kdy se pod slunečník lépe umísťuje třeba stůl a posezení. Snadné nastavení umožní teleskopická tyč či nastavitelné rameno, které umožní přesnější stínění při naklápění střechy v určitých úhlech nebo její otáčení kolem dokola až o 360 stupňů. Na zastínění větší plochy je vhodný i zahradní altán.

Jak slunečníky udržovat a čistit

Slunečníky je třeba pravidelně udržovat v čistotě. Obvykle je stačí osprchovat vlažnou vodou. Když hodně prší nebo fouká vítr, měli byste střechu slunečníku stáhnout, jinak se zbytečně opotřebovává. K větší odolnosti textilie přispívají i speciální zátěry, které mohou být například z teflonu, přesto nedoporučujeme nechávat slunečníky rozevřené při silném dešti či větru.

Jak vyčistit polstry nebo podsedáky

Pořídili jste si zahradní nábytek a nevíte, jak se starat o polstry, polštáře a podsedáky? Doporučujeme vyhnout se experimentům, drastickým metodám čištění chemikáliemi a Savem, přílišnému drhnutí nebo jiným velmi nešetrným způsobům. Držte se vždy pracích symbolů a doporučení výrobce, které jsou na štítku polstrů a podsedáků. Důležité je vědět, z jakého materiálu je váš polstr vyrobený.

Výplňový materiál z molitanu

Mezi nejméně stabilní výplňové materiály se řadí drcený molitan, někdy uváděný jako drť, drcená polyuretanová pěna, houbičková výplň či řezaná houbička. Kousky molitanů jsou znatelné na dotek a výplň se postupně rozpadá. Polštáře i sedáky jsou méně pohodlné, poměrně tuhé a nedají se moc načechrat. Výplň se po vyprání navíc sesouvá do jednoho místa a tvar polstrů se deformuje. Výhodou je však nízká cena výrobků. 

Výplňové směsi

Do polstrů na zahradní židle, křesla, lehátka a do podušek na houpačky se jako výplň používají i směsi. Polyesterová a polyuretanová směs tvořená vlákny a kousky drceného molitanu dovoluje snadno docílit většího objemu. Směs se chová podobně jako samotný drcený molitan a je doporučována pro použití do výrobků, kde se neklade tak velký důraz na komfort a pohodlí. Cena výrobku je jen o něco málo vyšší, než je tomu u samotné molitanové drtě.

Výplňová polyesterová vlákna

Nejlépe osvědčená jsou polyesterová vlákna. Jedná se o materiál, který je tvarově stálý a má skvělé regenerační vlastnosti. Polstry, podušky, polštáře, sedáky a podsedáky si i při každodenním používání drží svoji pevnost a nadýchanost a jsou velice pohodlné. Výplň z polyesterových vláken se také mnohem snadněji pere. Po vyprání vlákna lépe a rychle schnou a jsou méně náchylné na plísně. Polstry se po vyprání nedeformují, výplň se nerozpadá ani nesesouvá. Za kvalitu si mírně připlatíte.

Povrchový materiál polstrů a podsedků z bavlny

V případě, že máte polstry a sedáky vyrobené z bavlny, doporučujeme je prát na 40 °C. Při jejich praní však nikdy nepoužívejte aviváž. Barvy si díky tomu zachovají svoji stálost, povrch určitou schopnost odpuzovat vodu a nečistoty a podušky polstru nebo podsedáku budou dlouho vypadat jako nové.

Povrchový materiál polstrů a podsedků z polyesteru

Pokud jsou polstry a sedáky vyrobeny z polyesterových materiálů, dejte si pozor. Všechny se totiž nedají vyprat. V případě, že si nejste jistí, raději je vyčistěte pouze v ruce. Doporučujeme povrch látky příliš energicky nedrhnout, ať se nenávratně nepoškodí. K čištění použijte jen šetrné čistící přípravky. Dejte na doporučení výrobce, použijte produktytomu určené nebo klasické mýdlo s jelenem.

Pozor na důkladné prosušení

Po vyčištění nebo vyprání polstrů a podušek je nechejte důkladně proschnout na vzdušném místě, ať se v nich netvoří plíseň. Schnutí dejte patřičný čas, aby důkladně proschla i výplň. Nedávejte je nikdy sušit do sušičky na prádlo. Jen tak prodloužíte jejich životnost a budou vám dlouho sloužit.

Jak vybrat zahradní křeslo nebo lehátko

Zahradní lehátka poskytují prostor pro příjemnou relaxaci a zasloužený odpočinek. Vybrat si můžete z různých materiálů, provedení a designů, které skvěle doplní styl každého exteriéru. Hodí se do altánů, na terasy, do zimních zahrad nebo k bazénu. Stačí si jen vybrat a můžete si užít komfort a pohodlí.

Důležité parametry při výběru

Jakmile si vyberete vhodný materiál, zaměřte se na rozměry. Zde je velmi důležitým kritériem váš komfort a pohodlí. Nejmenší zahradní lehátka bývají dlouhá 180 až 200 cm a široká 60 až 90 cm. Větší rozměry však znamenají větší pohodlí, ale současně i složitější manipulaci a skladnost. S tím se pojí i hmotnost lehátka. U těžších lehátek jsou často součástí konstrukce kolečka pro snazší přesun. Velmi důležitým kritériem při výběru je také nosnost lehátka. Zde platí, čím větší nosnost, tím lépe. Ta odolnější lehátka mají nosnost od 100 kg, ideálně byste měli počítat s rezervou asi 20 kg.

Zahradní lehátka a jejich funkce

U luxusnějších modelů oceníte možnost polohování opěrky zad i nohou, případně područek, ty propracovanější typy lze polohovat až v 6 polohách. Některá zahradní lehátka mají spodní zaoblenou konstrukci, díky které se na nich můžete i houpat. Skládací lehátka ušetří místo při jejich uskladnění. Pro přesun oceníte i zmíněná kolečka. Některé modely mají praktické výsuvné stolky nebo stříšky jako stínítka proti slunci.  Součástí lehátka je i praktické polstrování, nezapomeňte si jej dokoupit. 

Zahradní křesla

Relaxační křeslo Dallas představuje současně i skládací a polohovací lehátko či sedačku s kovovou konstrukcí a vzdušnou textilií. Můžete ho sklopit jako křeslo nebo narovnat téměř jako lehátko. Jeho ocelová konstrukce je pro delší životnost ošetřena proti rzi a vyplněna lehkou, odolnou a téměř bezúdržbovou oxfordskou látkou. Snadno ho přeneste a oceníte ho v interiéru i v exteriéru.

Zahradní kovová lehátka

Polohovací lehátka Lana steel s nastavitelnou opěrkou zad i zahradní polohovací lehátka Makdeburg s kovovou konstrukcí a vzdušnou textilií jsou jako stvořená pro letní dny. Ocelová konstrukce má povrchovou úpravu práškovou barvou proti rzi, odolává povětrnostním vlivům a je vyplněná látkou z textilenu, která je lehká, odolná a snadno udržovatelná. Oceníte snadnou manipulaci díky nízké hmotnosti, nastavitelnou stříšku, která vás ochrání před prudkým sluncem.

Zahradní dřevěná lehátka

Zahradní polohovací lehátko Kory akácie s nastavením opěrky zad i nohou je nenáročné na údržbu, pojízdné a snadno manipulovatelné. Akáciové dřevo se vyznačuje dlouhou životností a odolností proti povětrnostním vlivům a dá se použít v interiéru i exteriéru. Vysoce odolné, polohovací a pojízdné zahradní lehátko Wawe z teakového dřeva s unikátní přirozenou kresbou je vhodné k bazénu i na terasu. Oceníte u něj praktický výsuvný odkládací stolek. Z přírodního teaku je i cenově dostupné lehátko Beauty s polohováním zad i nohou a výsuvným stolečkem a područkami.

Jak vybrat venkovní zahradní nábytek?

Zahradní nábytek by měl ladit s prostředím, ale hlavně by vám měl padnout do oka. Pak se vám v něm bude dobře sedět a budete venku rádi trávit čas. Mezi venkovní vybavení zahrady patří stoly, židle a lavice, ale i zahradní lehátka, houpačky, houpací sítě, bary, ochranné obaly, podušky, polstry, skříňky a boxy. Promyslete, kam nábytek umístíte, z čeho bude vyroben a kolik času máte na údržbu.

Pod širé nebe nebo pod střechu

Pod širé nebe nebo na částečně zastřešená místa vybírejte venkovní nábytek z odolnějšího materiálu, který může být vystaven nepříznivým podmínkám, slunci, větru a dešti. Na zastřešená místa si pak můžete dovolit vybrat jakýkoli vám příjemný materiál zahradního nábytku.

Podlaha a stabilita

Při výběru zahradního nábytku berte v potaz i povrch, na kterém bude nábytek stát. Na dřevěných prknech, dlažbě, betonu, udusané hlíně nebo na trávníku? V židli, která má tenké kovové nohy, se budete do trávníku nepříjemně zapichovat, dlažbu jím zase můžete poškrábat a nepříjemně můžete zapadnout i do mezer mezi terasovými prkny. Protože si můžeme vybrat mezi kousky vyrobenými z nejrůznějších druhů materiálů, není kombinace venkovního prostoru a zahradního nábytku problém.

Zahradní nábytek podle způsobu využití

Podle způsobu využití dělíme zahradní nábytek na jídelní a relaxační. Pokud preferujete společné stolování pod širým nebem, můžete volit mezi zahradními sestavami stolů a židlí, které se liší materiálem, počtem členů rodiny či hostů a prostorem k dispozici. Při výběru můžete vsadit na léty prověřenou klasiku ozvláštněnou novými akcenty v podobě klasického setu zahradního nábytku z židlí a stolu, nebo si pořídit venkovní obývák s pohodlnou sedačkou, křesly, taburetem a stolkem.

Kolekce zahradního nábytku

Pro zahradní nábytek obecně platí, že kolekce obsahují stůl a židle, případně křesla a lehátka. Jednotlivé řady doplňují také lavice, taburety a výrobky šité dětem na míru. V pestré škále se vyrábějí také zástěny a paravány, které venkovní obývák, jídelnu, relaxační zónu, odpočívárnu i hernu, odstíní od pohledů ze sousedství i z ulice. Hodit se vám budou i praktické úložné skříňky a boxy. Ať už se rozhodněte pro dřevěný, kovový či ratanový nábytek, sledujte, jak velkou vyžaduje údržbu.

Čalounění, polstry, sedáky a opěráky

Čalouněné části, polstry, sedáky a opěráky je nezbytné před sezónou naimpregnovat přípravky k tomu určenými. Skvěle pak odpuzují vodu a prodlužují venkovnímu textilu barvu i životnost. K zahradnímu nábytku při nákupu doporučujeme rovnou pořídit i ochranný obal. Ochráníte tak nábytek při nepříznivém počasí i během skladování v zimě. Prodávají se v dostatečných variantách, takže přikryje jakýkoliv vybraný model, kus i set nábytku. Aby vám zahradní nábytek dělal radost co nejdéle, nezapomeňte mu věnovat pravidelnou péči.

Zahradní kovový nábytek a jak o něj pečovat

Kov je skvělou variantou při výběru materiálu zahradního nábytku, který bude zdobit vaši zahradu. Kovový zahradní nábytek se vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním podmínkám, stabilitou, nízkou hmotností a snadnou údržbou. Je vyhledávaný také kvůli svému modernímu vzhledu.

Můžete si vybrat sestavy kovového zahradního nábytku a v případě potřeby set vhodně doplnit nebo poskládat dle vlastních potřeb. Zakoupit můžete jednotlivě kovové zahradní židle, křesla i lavice, zahradní lehátka, houpačky i zahradní stoly a stolky. Výhodou je snadné udržování nábytku v čistotě. Jak vybrat nábytek do zahrady? Měl by zapadnout do estetického vkusu, splynout se zahradou i domem a vytvořit pohodlný prostor pro trávení volného času.

Proč právě kovový zahradní nábytek

Kov je velmi praktický materiál. Je téměř bezúdržbový, velmi odolný a ve srovnání s dřevěným masivem i finančně dostupnější. Výhodná je zejména koupě celých sestav kovového nábytku. Velikost sestavy můžete přizpůsobit počtu osob i velikosti prostoru na balkoně, terase či pod pergolou. Správně vybraný zahradní nábytek vám zajistí pohodový čas strávený venku. Díky kovové konstrukci je odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, dešti, sněhu i slunečnímu záření, velmi robustní, dokonale stabilní, nezmění tvar ani barvu a také nekoroduje.

Výběr kovového nábytku pro vaši zahradu

Kovový nábytek se vyznačuje vysokou trvanlivostí a pevností konstrukce. Rámy jsou chráněny speciálním práškovým nátěrem odolným vůči korozi. Typickými kovy jsou železo, ušlechtilá ocel a hliník. Pokud má kovový nábytek hliníkovou konstrukci, je lehký a můžete jej snadno přenášet. Nábytek si můžete pořídit v provedení pouze kovovém, ale i v kombinaci kovu s jiným materiálem, například s látkou, dřevem, sklem či umělým ratanem. Pohodlné polstry, které nábytku dodají unikátní šmrnc a komfort. Pokud chcete jít s dobou, moderní antracitová barva je zcela nadčasová.

Jak pečovat o kovový zahradní nábytek

Nejdůležitější je ochránit kov před korozí a rzí, proto je třeba pravidelně kontrolovat stav povrchové vrstvy nábytku. Ve srovnání s dřevěným nábytkem je poměrně snadný na údržbu. Hliníkový zahradní nábytek s práškovým nástřikem v podstatě nepotřebuje žádnou péči. Nečistoty snadno odstraníte teplou mýdlovou vodou a hadříkem či kartáčem. U nábytku z ušlechtilé oceli byste měli mastnotu, otisky prstů či sůl odstranit co nejdříve, aby zažraná špína nestala neodstranitelnou.

Jak pečovat o kovový zahradní nábytek

Povrchovou korozi odstraňte co nejdříve, aby se nezměnila v trvalou. Pro ochranu před korozí a rzí škrábance zalakujete korekční tužkou, ošetřete speciálním sprejem proti korozi nebo použijte odrezovač. Na nábytek z ušlechtilé oceli použijte speciální čistič na ušlechtilou ocel. U nábytku z eloxovaného hliníku se mohou se na povrchu projevit bílé skvrny, které nemají na funkčnost vliv.

Jak skladovat kovový zahradní nábytek

Zahradní nábytek z kovu může venku zůstat v podstatě po celý rok. Abyste však prodloužili jeho životnost, je lepší jej uskladnit do suchého prostoru, kde bude chráněn před mrazem a slunečním zářením. Vyhnout byste se měli také působení příliš horkému vzduchu z topení.

Kompletní nabídku kovového zahradního nábytku najdete na našem eshopu zahradni-dreveny-nabytek.cz

Nábytek z ratanu pro vaši zahradu

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Umělý ratan nebo také syntetický ratan, je unikátní materiál vyráběný z plastových vláken, který se používá k výrobě zahradního nábytku, protože má mnoho výhod. Proč na něj vsadit a jaké vlastnosti od něj můžete očekávat? Zahradní nábytek z umělého ratanu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají trvanlivý, snadno udržovatelný a moderní zahradní nábytek, který bude vypadat skvěle po mnoho let.

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Hlavní výhodou zahradního nábytku z umělého ratanu je jeho vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Umělý ratan je odolný vůči dešti, sněhu, vlhku, slunci a UV záření i teplotním výkyvům. Umělý ratan nevsákne vlhkost a nevytváří se na něm plísně, což je ideální pro venkovní prostředí. Díky tomu zůstává nábytek s umělým ratanem ve skvělém stavu i po mnoha letech užívání. Další výhodou je jeho snadná údržba. Nábytek z umělého ratanu se jednoduše čistí. Stačí ho otřít vlhkým hadříkem a je opět jako nový. Umělý ratan je lehký, takže je nábytek velmi snadno přenosný.

 

nabytek ratan zahrada

Design zahradního nábytku z umělého ratanu

Díky různým barevným a výtvarně zpracovaným tvarovým variantám lze nábytek z umělého ratanu vyrábět s rozličným designem a stylovým provedením, které vyhovují různým vkusům zákazníků. Může mít mnoho odstínů barev i různý design a tvar, který se ve dřevu nikdy neobjeví. Navíc je velmi pohodlný. Materiál se přizpůsobí tvaru těla a není tak tvrdý jako dřevo. Pro větší pohodlí jej můžete doplnit o polstry, sedáky, polštáři, plédy a deky. Nábytek vyrobený z umělého ratanu může být venku po celý rok, aniž by utrpěl výrazné poškození. Hodí se i do zimní zahrady, kde je vyšší vlhkost.

Kvalitní umělý ratan v podobě zahradního nábytku

Kvalita umělého ratanu nabízí odolné řešení zahradního nábytku pro vysoké zatížení a časté používání. Materiál zaručuje vysokou trvanlivost i odolnost a dlouhou životnost. Navíc je materiál téměř bezúdržbový. Speciální vlákno z odolného polyetylenového materiálu se neloupe, nepraská a nebledne. Ratanový nábytek je dokonalým doplňkem a krásně ladí s jakýmkoli domem i zahradou. Lavice, židle, křesla, lehátka, stoly i stolky jsou elegantní, pohodlné i praktické, mají pevnou a kvalitní konstrukci. Zahradní sestavy z umělého ratanu ozdobí zahrady, balkony i terasy a skvěle se hodí i do restaurací, hotelů a kaváren. Oceníte je díky luxusnímu vzhledu i vynikajícím vlastnostem.

Snadná údržba ratanového nábytku

Vlákna umělého ratanu mají různou šířku a tloušťku, k dispozici jsou v různých barvách a dají se krásně ladit s interiérem a exteriérem. Plusem je i to, že jsou 100% recyklovatelná. Umělý ratan stačí pravidelně otírat od prachu. K očistě stačí pouze teplá voda, do které dáte pár kapek jaru nebo jiného čisticího prostředku, který není příliš agresivní. Houbičkou či hadříkem celou konstrukci jen lehce otřete. Díky tomu bude nábytek z umělého prakticky nezničitelný.

Zahradní nábytek z akacie

Nábytek na zahradu z akácie

Akátové dřevo je velmi oblíbené pro výrobu zahradního nábytku zejména díky své pevnosti, vysoké odolnosti proti povětrnostním vlivům a atraktivnímu vzhledu. Zahradní nábytek z akácie může být vyroben v různých stylech, od moderního až po rustikální styl. Akáciový zahradní nábytek je skvělou volbou pro každého, kdo hledá kvalitní a odolný nábytek pro venkovní prostor.

Zahradní nábytek z akácie

Pokud toužíte po něčem jedinečném, vsaďte na atraktivní zahradní nábytek z akácie. Tato dřevina pochází z východní Asie i Jižní Ameriky a vyniká svojí trvanlivostí, tvrdostí, pevností a houževnatostí. Má vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, UV záření, vlhku a nepřízni počasí. Nadchne vás svojí výraznou plamennou texturou a velmi zajímavým odstínem. Její olivově hnědéšedohnědé odstíny s tmavšími pruhy dávají zahradním sestavám z akácie krásný teplý a útulný vzhled.

 

akacie

Zahradní posezení z akácie

Posezení z akácie se vyznačuje vysokou odolností proti stárnutí a biologické degradaci. Zachovává si svou barevnou stálost i po mnoho let pravidelného užívání. Perfektně doplní terasu, balkon, zahradu i zahrádku v restauraci či kavárně. Vyberte si zahradní set z akácie v přírodní barvě nebo s unikátní patinou. Kromě zahradních sestav nábytku nabízíme samostatné židle, lavice, stoly i lehátka z akácie a příslušenství. Pro zachování barvy ošetřujte zahradní nábytek z akácie teakovým olejem.

Zahradní sety z akácie a samostatný zahradní nábytek

Klasické zahradní sety zahrnují zahradní stoly a židle, které jsou nezbytným prvkem každého venkovního prostoru. Zahradní nábytek z akácie může být vyroben v různých velikostech a stylech, od malých stolků a židliček až po velké jídelní stoly a židle či křesla a zahradní lavičky. Pro pohodlné venkovní posezení a relaxaci jsou k dispozici lehátka a pohovky vyrobené z akátového dřeva. Tyto kusy nábytku mohou být doplněny polstry, sedáky, polštáři, plédy a dekami pro ještě větší pohodlí.

Ošetření a skladování nábytku z akácie

Akáciové dřevo, které je ošetřeno přírodním olejem chránícím zahradní nábytek proti škůdcům, UV záření a povětrnostním vlivům, dostane příjemný odstín hnědé barvy. Výhodou některých setů a samostatných kusů zahradního nábytku z akácie je také jeho skladovatelnost. Některé stolky a zahradní židle lze velmi jednoduše složit a v období zimních měsíců vám nezaberou příliš prostoru.

Široké využití akáciového dřeva

Akátové dřevo je také ideální pro výrobu slunečníků a markýz, které poskytují stín a ochranu před sluncem. Tyto kusy nábytku mohou být vyrobeny v různých velikostech a stylech a mohou být doplněny odolnými textiliemi v různých barvách. Akácie se také používá k výrobě lodí, krovů v dřevěných domcích, hudební nástrojů i k vyřezávání dřevěných spojovacích materiálů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více