NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Zahradní nábytek na terasu

Asi bychom mezi svými přáteli a známými našli jen málo těch, kteří na otázku “Jak si představuješ svou vysněnou terasu?” neměli připravenou jasnou odpověď. Každý z nás občas zatouží po místě, kde si může užívat poslední paprsky večerního slunce, teplé letní noci pod hvězdnou oblohou nebo se nechat probudit jasným ranním světlem - nic vás tak nenabije, jako pobyt venku. 

My v Teximu jsme zasvětili hledání dokonalého pohodlí na terase skoro celý svůj život. O tom, jak si terasu či balkon užít naplno, víme téměř vše. A u odpočinku na terase rozhodně nesmí chybět kvalitní zahradní dřevěný nábytek. 

V textu najdete:

Inspirace pro vaši vysněnou terasu

Jak vypadá vaše ideální terasa či balkon? Už ho máte nebo o něm zatím jen sníte? Možná patříte mezi ty, kteří se vrátí z dovolené v Řecku a nedokážou už žít bez představy středomořsky laděné terasy, kde kvetou oleandry, rostou vavříny a stín dělá letitý olivovník. Dojem antického Řecka můžete umocnit pergolou s rozevlátými krémovými závěsy. Balkon nebo terasu inspirovanou Itálií vytvoříte s pomocí ratanového nábytku a pergolu můžete nechat porůst popínavými rostlinami - například vínem či vistárií! Španělsky laděné terasy zase docílíte třeba pestrou keramickou dlažbou. Někoho ale může lákat spíše severský minimalismus, někdo zase sní o kompletní letní kuchyni, kde si s rodinou upeče voňavou pizzu. A víte, že i na městskou terasu či balkon můžete pomocí šikovných nápadů dostat trochu venkovské atmosféry? Představivosti se meze nekladou!

Základem je výběr zahradního nábytku

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl, základem bude vždy výběr vhodného zahradního nábytku. My v Teximu věříme dřevěnému nábytku z exotických dřevin, který si sami necháváme vyrábět v zemích, kde je toto dřevo doma. Exotické dřeviny totiž vydrží naše povětrnostní podmínky nejlépe. Zahradní nábytek ale nemusí být jen ze dřeva. Víte, že i tolik populární umělý ratan vydrží tolik, co exotické dřevo? Případně tušíte, jaké dřevo na terase vydrží nejdéle? 

Před nákupem zahradního nábytku či nábytku na terasu je třeba také zvážit, jak velké posezení se do vašeho vymezeného prostoru vejde a jestli pro vás budou praktičtější delší lavice nebo raději zvolíte jednotlivá křesílka. 

Materiály pro dřevěný zahradní nábytek

V oboru výroby a prodeje zahradního nábytku se pohybujeme už přes třicet let, takže nám věřte, že za tu dobu máme mnoho zkušeností s tím, který materiál je pro výrobu nábytku na terasu nejvhodnější. 

Není náhodou, že u nás některé dřeviny nenajdete - za jejich životnost bychom se totiž nemohli postavit. Zastoupen je u nás hojně zahradní nábytek z teaku, eukalyptu nebo akácie. Příjemným překvapením pro nás bylo i to, jakou životnost má umělý ratan, ze kterého se dělají oblíbené polstrované sedačky na terasu. Dřevo je sice naše láska, ale do nabídky jsme zahrnuli i praktický nábytek z kovu. Například díky hliníkové konstrukci ošetřené proti rzi může být zahradní nábytek lehký, pevný a přitom velmi trvanlivý

Život na terase a balkoně

Zahradní nábytek má na rozdíl od toho interiérového mnohem těžší život. Je vystaven nejen povětrnostním podmínkám, ale zátěž pro něj představuje i běžný provoz. Sami možná tušíte, jaký nepořádek může vzniknout po letním grilování s rodinou. Péči pak vyžaduje nejen nábytek, ale i povrch samotné terasy, z nichž je třeba odstranit mastné fleky. Po takovém úklidu vás možná napadne, jestli pod zahradní nábytek není možné dát nějakou krycí podložku.

I malé děti mohou dát nábytku na terase dost zabrat - stačí jim jen pár pastelek nebo kousek uhlíku a neštěstí je na světě. 

Spousta z nás, kdo máme terasu na venkově, přemýšlí i nad tím, jak z terasy a zahrady vypudit cizí kocoury nebo jak se na balkoně chránit proti hmyzu jako jsou komáři, vosy nebo nadměrné množství much. Člověk by ani nečekal, co všechno mu může pobyt na terase znepříjemnit

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování nábytku je proto třeba dobře uvažovat nad tím, jakou péči mu můžeme následně věnovat. Péče o dřevěný zahradní nábytek z teaku, akácie a eukalyptu je velmi podobná. Rádi vám poradíme, čím zahradní nábytek natřít a ošetřit. Život dřevěnému zahradnímu nábytku prodloužíte tak, že ho přikryjete a zazimujete. Na nábytek by nemělo ani dlouho pálit slunce nebo pršet. I umělý ratan je třeba občas vyčistit. Často se nás ptáte, jak konkrétně s jednotlivými kusy zahradního nábytku zacházet, a proto jsme pro vás připravili texty, kde se jeho péči věnujeme. 

Zjistíte tak například: 

  • Co se stane, když nábytek nechám dlouho venku?
  • Jak zazimovat zahradní nábytek? 

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem týkajícím se výběru či péče o zahradní dřevěný nábytek. Psát nám můžete na info@zahradni-dreveny-nabytek.cz nebo volejte na telefon 773 770 941. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více