NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Jak si vytvořit uvolněné venkovní posezení

Zahrada, dvorek či terasa mohou být bez ohledu na jejich velikost naším útočištěm, kam si chodíme odpočinout, relaxovat a nabrat nové síly. Jak to tedy udělat, abychom se venku cítili co nejlépe?

Ukliďte venkovní prostor

Nepořádek kolem nás nedovolí naší mysli pořádně vypnout a relaxovat. Přeplněný dvorek a zarostlá zahrada nejsou ideální místa pro odpočinek. Vše, co vám překáží, odstraňte a ukliďte. Posečte trávu, prořežte stromy, zastřihněte živé ploty, vyplejte okolní záhonky a pod posezením zameťte.

Dejte průchod vizím a snům

Uklizená terasa a zahrada je začátek. Záleží na tom, k čemu všemu budete chtít prostor využívat. Těmto účelům pak musíte dané místo přizpůsobit. Přidejte gril pro grilování s přáteli, zahradní set nábytku pro posezení pod pergolou nebo pohodlné křeslo či lehátko, na kterém si budete číst. Možností je tolik, kolik si jich sami dokážete představit. Romantické chvilky také zažijete, když si na zahradě vybudujete klasické ohniště, nebo si koupíte přenosné ohniště na kovových nožkách.

Relaxujte a sněte ve stínu

Vyhřívat si tělo v létě na slunci je příjemná radost, ale s ničím se to nemá přehánět. Příjemný stín a ochranu před palčivým sluncem vám kromě pergoly či altánu dopřeje zahradní slunečník chránící venkovní posezení. Odpočívat můžete i v příjemném stínu pod ovocnými či okrasnými stromy. Přidat můžete i zahradní houpačku a kolem ní rozmístit a osázet zahradní květináče.

Pohodlně se usaďte

Často zanedbávanou součástí zahrady je právě venkovní nábytek. Vrzavé židle i starý stůl vyměňte za nový dřevěný či ratanový nábytek. Pečlivě si rozmyslete, kolik zahradního nábytku budete pro sebe, rodinu a přátele potřebovat a kolik času budete mít na to se o něj starat. Pro návštěvy se vám bude hodit třeba rozkládací stůl. Venkovní prostory budou útulnější, když je doplníte vhodným textilem a třeba rohovou sedačkou. Pro vyšší komfort a pohodlí si pořiďte pohodlné a měkké polstry.

Dopřejte si soukromí

Součástí ideálního venkovního posezení je také soukromí. Využijte živý plot z buku, cesmíny či tújí, který se stane spolehlivou ochranou před pohledy sousedů a kolemjdoucích. Pokud nemáte trpělivost s rostoucími dřevinami, pomohou vám plné ploty, různé paravány či zástěny. Venkovní posezení může být vaší oázou klidu. Záleží pouze na vás, jak si zahradu, dvorek či terasu zařídíte. Vytvořte si místo, kam se budete těšit a kde v zeleném útočišti odstraníte stres a zrelaxujete mysl.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více