NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Jak vybrat venkovní zahradní nábytek?

Zahradní nábytek by měl ladit s prostředím, ale hlavně by vám měl padnout do oka. Pak se vám v něm bude dobře sedět a budete venku rádi trávit čas. Mezi venkovní vybavení zahrady patří stoly, židle a lavice, ale i zahradní lehátka, houpačky, houpací sítě, bary, ochranné obaly, podušky, polstry, skříňky a boxy. Promyslete, kam nábytek umístíte, z čeho bude vyroben a kolik času máte na údržbu.

Pod širé nebe nebo pod střechu

Pod širé nebe nebo na částečně zastřešená místa vybírejte venkovní nábytek z odolnějšího materiálu, který může být vystaven nepříznivým podmínkám, slunci, větru a dešti. Na zastřešená místa si pak můžete dovolit vybrat jakýkoli vám příjemný materiál zahradního nábytku.

Podlaha a stabilita

Při výběru zahradního nábytku berte v potaz i povrch, na kterém bude nábytek stát. Na dřevěných prknech, dlažbě, betonu, udusané hlíně nebo na trávníku? V židli, která má tenké kovové nohy, se budete do trávníku nepříjemně zapichovat, dlažbu jím zase můžete poškrábat a nepříjemně můžete zapadnout i do mezer mezi terasovými prkny. Protože si můžeme vybrat mezi kousky vyrobenými z nejrůznějších druhů materiálů, není kombinace venkovního prostoru a zahradního nábytku problém.

Zahradní nábytek podle způsobu využití

Podle způsobu využití dělíme zahradní nábytek na jídelní a relaxační. Pokud preferujete společné stolování pod širým nebem, můžete volit mezi zahradními sestavami stolů a židlí, které se liší materiálem, počtem členů rodiny či hostů a prostorem k dispozici. Při výběru můžete vsadit na léty prověřenou klasiku ozvláštněnou novými akcenty v podobě klasického setu zahradního nábytku z židlí a stolu, nebo si pořídit venkovní obývák s pohodlnou sedačkou, křesly, taburetem a stolkem.

Kolekce zahradního nábytku

Pro zahradní nábytek obecně platí, že kolekce obsahují stůl a židle, případně křesla a lehátka. Jednotlivé řady doplňují také lavice, taburety a výrobky šité dětem na míru. V pestré škále se vyrábějí také zástěny a paravány, které venkovní obývák, jídelnu, relaxační zónu, odpočívárnu i hernu, odstíní od pohledů ze sousedství i z ulice. Hodit se vám budou i praktické úložné skříňky a boxy. Ať už se rozhodněte pro dřevěný, kovový či ratanový nábytek, sledujte, jak velkou vyžaduje údržbu.

Čalounění, polstry, sedáky a opěráky

Čalouněné části, polstry, sedáky a opěráky je nezbytné před sezónou naimpregnovat přípravky k tomu určenými. Skvěle pak odpuzují vodu a prodlužují venkovnímu textilu barvu i životnost. K zahradnímu nábytku při nákupu doporučujeme rovnou pořídit i ochranný obal. Ochráníte tak nábytek při nepříznivém počasí i během skladování v zimě. Prodávají se v dostatečných variantách, takže přikryje jakýkoliv vybraný model, kus i set nábytku. Aby vám zahradní nábytek dělal radost co nejdéle, nezapomeňte mu věnovat pravidelnou péči.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více