NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Zahradní lavička do odpočinkové zóny

Zahradní lavička pro relaxaci

Ani malá zahrada by neměla postrádat zahradní lavičku, kde se můžete kochat zelení a oddávat relaxaci. Jde o základní designový a funkční doplněk každé zahrady. Pokud hledáte pro zahradní lavičku to nejlepší místo, přinášíme vám pár rad na její vhodné umístění.

Lavička na zahradě má být dostupná

Zvažte, kde zahradní lavičku nejvíce využijete. Pro příjemné posezení ji dejte na dostupné místo. Třeba poblíž záhonků pro odpočinek během práce, ale i tam, kde na zahradě relaxujete. Vhodné místo je i vedle zahradního jezírka, fontány, pítka pro ptáčky či potůčku, kde si můžete vychutnávat šumění vody a krásu vodní hladiny plnými doušky. Lavička se bude vyjímat u brány do zahrady, kde bude zvát k posezení sousedy, anebo vedle domu jako vaše letní útočiště. Své místo najde na terase, v zahradním altánu či pod pergolou. Přemýšlejte o příjemném výhledu, který vám lavička poskytne.

Lavička má plnit svůj účel

Chcete lavičku pro povídání se sousedy, pro osobní rozjímání, vize a snění, pro čtení s šálkem bylinkového čaje nebo odpočinek od práce na zahradě? Pokud najdete hlavní účel, ke kterému bude vaše lavička sloužit, najdete pro ni to nejlepší místo na zahradě. Budete k ní chtít chodit s horkým čajem přes celou zahradu, kamenné schůdky nebo můstek zahradního jezírka? Pokud ano, tak vám právě vzdálená a skrytá lavička na druhé straně zahrady poskytne vytoužené soukromí a intimitu.

Lavička má být pohodlná

Můžete si vybrat dřevěnou i kovovou lavičku, nebo lavičku z umělého ratanu. Pro vyšší komfort mohou být vaše křeslo či lavička i polohovací nebo stohovatelné. Pro příjemné posezení zajistěte pevný podklad. Pokud máte za sebou volný prostor, podvědomě budete cítit ohrožení a neuvolníte se. Posezení má být zezadu chráněno zídkou, clonou, stromy, keři či vysokými trvalkami.

Lavička má být součástí okolí

Lavička by svým designem měla odpovídat stylu zahrady a dotvářet její atmosféru. S její pomocí můžete vykouzlit příjemná relaxační zákoutí a oázy klidu. Měla by být obklopena zelení, květinami, keři a stromy. Abyste si lavičku užili i v parném létě, postavte ji do polostínu. Stín zajistí vzrostlé stromy, markýza, slunečník, střecha pergoly či altánku. Záleží na fantazii, vkusu a preferencích.

Praktičnost s pohodlím a designem ruku v ruce

Na některých místech bude lavička více zatěžována. Pokud ji nebude chránit zahradní altán nebo pergola, bude ji ohrožovat déšť i vítr. V závislosti na okolní zeleni bude muset odolávat pylu z květů a padajícímu listí. Lavička by proto měla být na těchto místech více odolná. V tomto případě můžete také vsadit na lehčí lavičky, které není problém při nepříznivém počasí sklidit. Na větší zahradu dejte laviček více. Každá z nich může plnit jiný účel. Vytvoříte si krásné rituály, které budete milovat.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více