NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Jaký vybrat stůl na zahradu

Zahradní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů zahradního nábytku při venkovním posezení na balkoně, terase i zahradě. Co je třeba vzít v úvahu, pokud jde o rozměry, tvar nebo materiál?

Materiál stolu

Zahradní nábytek a zahradní stoly se vyrábí z různých materiálů, které se liší vzhledem, vlastnostmi, odolností vůči povětrnostním vlivům či UV záření a určují jeho životnost. Každý materiál také vyžaduje různou péči a údržbu. Zvažte, zda budeme mít čas na impregnaci dřevěného nábytku nebo si vyberete kovový stůl či z umělého ratanu, který je snadný na údržbu.

Dřevěný zahradní stůl

Dřevěný zahradní nábytek je nejpopulárnější, univerzální a nadčasový. Dřevěný stůl vypadá velmi elegantně, efektně a zapadá do okolní přírody. Stoly z exotických druhů dřeva, jako je teak, akácie a eukalyptus vynikají odolností vůči nepříznivým vlivům počasí i biologickým faktorům. Pravidelnou impregnací a ošetřením si zachovává atraktivní vzhled a odolnost vůči nepříznivým vlivům počasí.

Ratanový zahradní stůl

Umělý ratan je díky svým unikátním vlastnostem u zahradního nábytku velmi oblíbený. Jedná se o bezúdržbový a odolný materiál s dlouhou životností. Na slunci se nevyšisuje a i po letech vypadá skvěle. Je odolný vůči povětrnostním vlivům. Stůl z umělého ratanu vypadá velmi stylově, je lehký a snadno se přemísťuje. Adaptéry u nohou slouží pro jeho větší stabilitu.

Kovové zahradní stoly

Kovové stoly jsou jedním z nejpevnějších a nejodolnějších řešení. Jejich hladký povrch se snadno čistí a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Kovový zahradní stůl působí moderně a skvěle se hodí na zahrady, terasy a balkóny. Kovový nábytek na zahradu by neměl být umístěn na přímém slunci, protože se snadno zahřívá. Kovové a hliníkové stoly mají vysokou stabilitu, odolnost a pevnost.

Rozměry zahradního stolu

Záleží na velikosti prostoru i počet osob, pro které je zahradní stůl určen. Obdélníkový stůl pro 4 až 6 osob by měl mít alespoň 150 cm na délku a 70 cm na šířku. Pak můžete umístit zahradní židle po dvou na dlouhé strany a po jedné na kratší strany stolu. Kulaté zahradní stoly by měly mít průměr minimálně 100 cm, aby měl každý člověk dostatek prostoru na sezení. Pamatujte i na výšku zahradního stolu. Optimální výška stolu je 70 cm. Nižší deska stolu vyžaduje nižší židle a lavice

Tvar zahradního stolu

Vybrat si můžete čtvercové, kulaté, oválné či obdélníkové stoly. Kulaté zahradní stoly vypadají velmi stylově a luxusně. Usadíte kolem nich více hostů, ale nelze je umístit ke zdi na terase nebo balkóně. Tam můžete využít i konferenční nebo skládací stolek. Zahradní nábytek se čtvercovou, oválnou nebo obdélníkovou deskou se hodí na rodinná setkání a venkovní akce. V tomto případě se také vyplatí uvažovat o rozkládacím stole. Oválné či kulaté desky stolu jsou bezpečnější pro malé děti.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více