NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Jak vybrat zahradní židli a křeslo

Jak vybrat zahradní židli a křeslo

Zahradní židle a křesla jsou nepostradatelnou součástí každé zahrady. Pokud si potrpíte na design a přírodní materiály, sáhněte po dřevěné zahradní židli. Pro snadnou manipulaci i údržbu můžete zvolit ratanové židle a křesla. Kovové a hliníkové židle zase oceníte především pro jejich stabilitu a pevnost.

Využití, hmotnost i skladnost

Pro přesouvání či převoz během cestování bude pro vás důležitá skladnost a nízká hmotnost. Umělý ratan je lehký a snadno se udržuje. Židle i křesla mohou být skládací, polohovací i stohovatelné. Pro posezení u domu mohou být stabilnější, těžší a bytelnější. Zvolit můžete židle z teaku, eukalyptu i akácie. Pokud dáte přednost větší odolnosti a povětrnostním vlivům poslouží vám lépe kovové židle.

Vyberte vhodné rozměry

Výška většiny židlí se pohybuje kolem 80 cm. Důležitý je především opěrák, který poskytuje dostatečnou oporu pro záda. Při výběru zahradní židle vycházejte z výšky stolu a výšku židlí porovnejte s těmi, které již máte doma. Musí se vám sedět pohodlně. Křesla jsou tradičně nižší, ale i širší a zaměřená na maximální komfort. Šířka se pohybuje od 50 cm přes 70 a více cm.

Nosnost židlí a křesel

Při výběru myslete na to, že některé vaše návštěvy mohou vážit mnohem více než vy a členové vaší rodiny. Nosnost do 100 kg pak nemusí stačit. S kvalitnějším materiálem nosnost židlí a křesel roste a může dosahovat v případě kovu nebo exotického dřeva i několik stovek kg.

Kvalita zpracování

Pokud chcete, aby vám zahradní nábytek dlouho vydržel, sledujte i kvalitu zpracování. Naše dřevěné a kovové varianty mají perfektní zpracování a stejnoměrná vrstva laku zaručuje, že vám bude zahradní nábytek dlouho dobře sloužit. Pokud jsou na židli nebo křesle sváry, jsou zabroušené. Každý materiál vyžaduje trochu jinou péči. Pravidelně kontrolujte, zda jsou šrouby a vruty stále utaženy, mají zapuštěné hlavy a neprotáčejí se. Skladování židlí mimo sezónu by mělo být především v suchu.

Konstrukce a její odolnost

Pokud budou vaše židle i křesla často vystavena dešti a větru, volte co nejodolnější materiály, jako jsou exotické dřeviny, kov či umělý ratan. Pokud budou mimo sezónu židle a křesla odpočívat v garáži nebo zahradním domku, je třeba myslet i na to, že tam budou uskladněny i další věci. Řešením jsou skládací nebo stohovatelné židle, křesla či lavice a speciální ochranný obal.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více