NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Zahradní křesla a židle, nepostradatelné prvky v odpočinkové zóně na zahradě

Zahrada je pro nás něco jako letní obývací pokoj, kam se na jaře a v létě přesune náš rodinný život. Máme rádi společné grilování a stolování na čerstvém vzduchu i posezení s přáteli obklopeni zelení. Abyste si na zahradě užili komfortní posezení, musíte si svou relaxační zónu vhodně vybavit. Nábytek v zahradě by měl být pěkný na pohled, snadno udržovatelný, ergonomický, komfortní a pohodlný.

Zahradní nábytek pro komfort a pohodlí

Zahradní nábytek by měl být kvalitní a odolný, díky čemuž nám vydrží více než jen pár sezón a zároveň ba nám měl poskytovat maximální pohodlí. Zahradní židle a křesla mají mít také vhodnou nosnost, aby vám během sezení zajistily bezpečí. Pohodlí je při relaxaci velmi důležité, protože při rodinných setkáních a posezení s přáteli na nich při sezení strávíte pěkných pár hodin v kuse.

Dřevěné židle na zahradu

Zahradní židle ze dřeva patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější hlavně díky svému přírodnímu designu. Dřevo je již po mnoho desetiletí nejoblíbenějším materiálem pro výrobu nábytku. Jedinečná teplá struktura dřeva, unikátní barvy a kresby letokruhů umožní harmonizovat a sladit zelený okolní prostor kolem domu. Dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu, díky které bude zahradní nábytek odolný vůči vnějším vlivům, především dešti a mrazu. Pohodlné a funkční dřevěné židle a křesla skvěle vypadají v rustikálních zahradách, v industriálních prostorech i v zahradách ve skandinávském stylu.

Židle z umělého ratanu

Zahradní židle a křesla z umělého ratanu mají mnoho předností. Umělý či syntetický ratan, eko-ratan či technoratan skvěle vizuálně imituje přírodní ratan. Vyniká elegantním vzhledem, moderním designem, vysokou odolností a funkčností. Materiál se snadno čistí a jeho nízká hmotnost umožňuje snadnou manipulaci a přemisťování. Materiál nevyžaduje impregnaci ani natírání. Pokud je přes zimu vhodně chráněn, bude vám sloužit mnoho sezón. Vyznačuje se kvalitním zpracováním, atraktivním vzhledem i dlouhou životností a nabízí mnoho dalších nábytkových prvků vhodných do exteriéru.

Kovové zahradní židle

Kovové zahradní židle řadíme mezi nejodolnější a nejpevnější venkovní nábytek. Jejich nosnost je obvykle vyšší než u jiných materiálů. I když může kov na venek působit chladně a stroze, díky svým modernímu designu a neobvyklým tvarů má kovový nábytek mnoho příznivců. Při výběru kovové židle či křesla myslete na to, že je kov náchylný ke korozi. Kovové zahradní židle sice můžete po sezoně nechat venku, je třeba je však obalit ochrannými kryty a plachtami na nábytek, které je ochrání před nepříznivým počasím a udrží je ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu.

Pohodlné a funkční zahradní židle a křesla

Zahradní židle či křesla mohou být polohovací a umožnit vám lepší relaxaci a odpočinek. Skládací modely obzvlášť ocení majitelé menších balkonů či teras. Kompaktní rozměry nezaberou příliš mnoho cenného prostoru. Moderní zahradní židle a křesla mohou být vybaveny podnožkou, stolkem či poličkou, užitečnou například na odložení knihy a nápoje. Materiál by měl být pevný a celá konstrukce stabilní, současně by se měl dle potřeby dát nábytek snadno přenášet a nebýt moc těžký.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více