NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Jak na zahradě uspořádat relaxační zónu

Relaxace na čerstvém vzduchu bude mnohem příjemnější, když si na zahradě vhodně uspořádáte dokonalou odpočinkovou zónu. Klidné místo pro posezení s rodinou či grilování s přáteli vám pomůže kvalitní zahradní nábytek a příslušenství, díky kterým si vytvoříte pohodlný a útulný prostor.

Jak najít to nejlepší místo na zahradě

Vhodné místo k relaxaci se dá najít bez ohledu na velikost zahrady. Můžete k tomu účelu použít nezastavěný kus trávníku, klidnou část pozemku dál od hlavní silnice, plochu terasy, místo pod pergolou, v altánu nebo zahradním domku obklopené zelení. Čím dále bude místo od pohledů sousedů a kolemjdoucích, tím lépe. V odlehlém koutě můžete přidat třeba panelové, dřevěné nebo síťové oplocení, anebo postavit kamennou zídku. Pergolu i altán mohou skrýt zase popínavé rostliny.

Vhodný zahradní nábytek

Během příprav místa pro odpočinkovou zónu si vyberte vhodný zahradní nábytek, lehátka, houpací křesla, dřevěné houpačky, dětskou trampolínu nebo zahradní bazén, fontánu či jezírko. Vhodný podklad zajistí jejich stabilitu pro komfortní a bezpečnou relaxaci. V klidné zóně můžete grilovat, stolovat, relaxovat a hrát si s dětmi. Zařiďte si proto zahradu pohodlným a funkčním způsobem a přizpůsobte ji potřebám všech jejích uživatelů. K pohodlí přispějí měkké polstry a zahradní doplňky.

Nebojte se kombinovat

Při výběru venkovního nábytku se vyplatí kombinovat různé prvky, jako jsou pohodlná zahradní křesla, lavice a židle, stoly a stolky, lehátka, houpačky, pohovky nebo rohové sedací soupravy. Zahradní nábytek vám zaručí vyšší komfort odpočinku, pokud na něj dáte měkké textilie, podsedáky, zahradní polštáře a doplňky. Nezapomeňte na slunečníky nebo stříšky, nebo třeba boční zábrany, ať můžete relaxovat ve stínu i na slunci, ve větru i mírném letním dešti. Tu pravou atmosféru zajistí stromy, keře, traviny a květiny, skalky s krásnými kameny, sochy, plastiky a další zahradní prvky.

Vybavení a dekorativní prvky

Při plánování venkovní odpočinkové oblasti rozdělte prostor na nejdůležitější zóny. Ty mohou být třeba relaxační, herní a kulinářské. Takové rozdělení učiní zahradu více funkční i elegantní. Vhodně organizovaný prostor vám umožní relaxovat na čerstvém vzduchu v horkých i chladných dnech. Proto zvažte zahradní krb, který vám dovolí exteriér využívat nejen v sezoně, ale také brzy na jaře nebo na podzim. Zahřát vás může také gril nebo zahradní ohniště. Nezapomeňte také na vhodné osvětlení.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více