NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Jak chránit zahradní nábytek před deštěm

Zahradní nábytek je krásným doplňkem všech zahrad, balkonů, teras i každého venkovního prostoru, kterému dodává útulný styl a příjemné pohodlí. Může však být náchylný k poškození různými okolními vlivy, zejména častým deštěm. Bez řádné ochrany může zahradní nábytek rychle vyblednout, oprýskat a poškodit se. Podívejte se na pár způsobů, jak zahradní nábytek chránit.

Vodotěsné potahy na zahradní nábytek

Jedním z nejefektivnějších a nejsnazších způsobů, jak ochránit zahradní nábytek před deštěm, je investovat do vodotěsných potahů na venkovní nábytek. Tyto krycí plachty, obaly a kryty jsou speciálně navrženy tak, aby ho dostatečně chránily před vlhkostí. Pro zajištění maximální ochrany se zaměřte na potahy vyrobené z vysoce kvalitních a odolných materiálů, které na váš zahradní nábytek velmi dobře padnou. Díky stahovací šňůře vodotěsné plachty neodnese ani silný vítr.

Používejte vosk a olej na nábytek

Vosk na nábytek je dalším skvělým způsobem při ochraně zahradního nábytku před deštěm. Pomůže odpuzovat vlhkost a současně zabrání pronikání vody do povrchu nábytku. Aplikace vosku na nábytek je snadná, jen je třeba dodržet pokyny od výrobce. Navoskovaný povrch déle vydrží a má větší odolnost. Vosky na venkovní dřevěný zahradní nábytek mohou být tekuté, pastové nebo zformované do praktických tyčinek. Oleje jsou vhodné pro evropské i exotické dřeviny. Rychle se vpijí do dřeva, chrání ho před UV zářením i nepřízní počasí. Nehodí se jen na lakované povrchy.

Skladujte venkovní nábytek v interiéru či pod střechou

Pokud je to pro vás možné, skladujte zahradní nábytek v době silného deště nebo v době, kdy víte, že ho nebudete delší dobu používat uvnitř v suchém interiéru. Tím ho nejlépe ochráníte před vlhkostí a zabráníte jeho poškození. Pokud nemáte prostor pro uskladnění nábytku v suché místnosti někde uvnitř domu, zvažte jeho umístění pod krytou pergolu, do altánu, pod markýzu nebo pod zastřešenou terasu. Jeho umístěním pod střechu značně prodloužíte životnost nábytku do exteriéru.

Udržujte zahradní nábytek v čistotě a suchu

Pravidelné čištění a údržba zahradního nábytku vám pomohou váš zahradní nábytek lépe ochránit. Nezapomeňte nábytek pravidelně čistit jemným čisticím prostředkem a teplou vodou a poté ho vždy nechte pořádně proschnout venku na slunci a větru. Tímto zabráníte možnému hromadění nečistot a zažírání špíny do povrchu, což může způsobit ještě větší náchylnost nábytku k poškození.

Využívejte zahradní úložné boxy

Pokud použijete zahradní úložný box, do kterého před deštěm uschováte všechny deky, polstery a polštáře, uchráníte je tak před vlhkostí a možnému vzniku plísní. Přispěje tím k jejich dlouhé životnosti a pěknému vzhledu. Investujte do voděodolných a vodotěsných potahů a udržujte je v čistotě a v suchu. Díky naším radám vám zahradní nábytek i podušky vydrží ve skvělé formě po mnoho let.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více