NAKUPUJTE VÝHODNĚ! K VYBRANÝM PRODUKTŮM MÁTE OD NÁS DOPRAVU ZDARMA!

Barevné trendy interiérů a exteriérů pro rok 2024

Nejtrendovější barvy v interiérovém designu pro rok 2024

Zajímá vás, jaké barvy se uvidíme na předních příčkách v žebříčku nejvíce trendy barev v interiérovém i exteriérovém designu v roce 2024? Pojďme se na ty v poslední době nejvíce oblíbené podívat blíže. Barvy představují fascinující aspekt našeho vizuálního vnímání světa. Které budou in v novém roce?

Barvy mají schopnost ovlivnit naše nálady a pocity, proto je důležité vědět, jak je rozeznávat a používat v interiéru, exteriéru, módě, umění a všude ve svém životě. Ať už jde o sladění barev ve vašem šatníku, výběru barev pro váš domov a jeho okolí, ve výtvarném tvoření či umění, porozumění barvám může výrazně ovlivnit naše vnímání reality. Objevte novinky barevného spektra pro rok 2024.

Cashmere

Kašmírová barva představuje pastelový odstín, který kombinuje jemné odstíny hnědé a šedé barvy s nádechem růžové nebo lila. Často se používá při navrhování oděvů, módních doplňků, v bytovém designu i v exteriérových návrzích. Příjemné odstíny přírodních barev zapadnou i do všech zahrad.

Taupe

Taupe je elegantní a neutrální barva, která vyvolává pocit elegance a diskrétnosti. Na barevném spektru ji najdeme mezi hnědou a šedou. Často se používá v interiérovém i exteriérovém designu a módních kolekcích, protože se velmi dobře kombinuje s mnoha dalšími barvami i přírodními odstíny.

Terracotta

Terakota je teplá, cihlově červená barva, která nám připomíná odstíny hliněných hrnců i zídky a stěny starých budov. Odstíny této barvy dodávají do vnitřního i venkovního prostředí pocit tepla a pohodlí. Odstíny terakoty se velmi často používají ve středomořském stylu a rustikálním designu.

Sage green

Šalvějová zelená je jemná, klidná a osvěžující barva, která připomíná zelenou barvu šalvějových listů s šedými tóny a s jakýmsi bílým filtrem na povrchu. Evokuje v nás přírodu a harmonii. Šalvějové odstíny se často používají při zařizování interiérů, na fasádách domů i v módním průmyslu.

Cobalt blue

Kobaltová modř představuje jasnou a intenzivní modrou barvu. Odstíny této unikátní barvy velkou měrou přitahují pozornost a vyvolává v nás pocity energie a vitality. Velmi často se používá v módním průmyslu, umění, interiéru i exteriéru, kde je symbolem neutuchající síly a sebevědomí.

Ať už dáte nový kabát fasádě domu, vaší pergole, zahradnímu nábytku nebo jeho polstrům a polštářům, nechte se inspirovat. I vaše interiéry a exteriéry mohou být trendy a jít s dobou.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Novinky

Zobrazit více